Kokią kosmetinę priemonę rinktis veidui?

KREMAI

Tai kiekvienai moteriai svarbus produktas, kuris naudojamas kiekvieną dieną, pagal tam tikrą paskirtį. Specialistai rekomenduoja, prieš pasirenktant, pasitarti su kosmetike.
Būtina naują kosmetikos priemonę išbandyti and nedidelio odos ploto, taip sužinosime, ar nesame alergiški šiai priemonei.

♥ Išskiriant kremų rūšis, paminėti reikia valomuosius ir koldkremus. Tai seniausiai žinomi kremai. Jų paskirtis dažnai būna odai nuvalyti, maitinti ir saugoti.

♥ Maitinamieji ir minkštinamieji kremai, dar gali būti vadinami naktiniais ar lyginamaisiais kremais skirti veikti odą ilgą laiką, paprastai visą naktį. Taip pat turi saugoti odą nuo vandens praradimo ir sudrėkinti išsausėjusias vietas.

♥ Regeneruojami kremai ir kremai nuo raukšlių – šiuose kremuose esančios medžiagos turi patekti į gilius odos sluoksnius ir pagreitinti natūralius fiziologinius ląstelių atsinaujinimo procesus. Kitaip tariant, šių kremų paskirtis – nutolinti odos ir visų jos tipų darinių senėjimo procesus.

♥ Dieniniams kremams priklauso matinis kremas ir kremas-makiažo pagrindas. Matinio kremo paskirtis – sumažinti blizgesį ir apsaugoti odą nuo vėjo ir dulkių. Štai antrasis kremas skirtas vartoti prieš pudrą ar makiažą.

♥ Drėkinamieji kremai  – sulaiko vandenį odoje, neleidžia  jai išsausėti ir suglebti, t.y. naikina raukšlių susidarymo priežastį.

♥ Apsauginių kremų paskirtis – apsaugoti odą nuo aplinkos neigiamo poveikio, pramoninių teršalų, buities chemijos priemonių, taip pat nuo ultravioletinių spindulių.

TONIKAI IR LOSJONAI

Šie preparatai dažniausiai vartojami papildomai nuvalyti odą. Jų tikslas – pašalinti vandenyje tirpių nešvarumų likučius.Jie vartojami po aliejinių valomųjų priemonių (pvz.,nuvalius makiažo valiklį) ir prieš tepant kremą odai nuvalyti bei ją drėkinti. Tonikai ir losjonai vartojami daugiausia veido odai valyti bei dezinfekuoti.

KAUKĖS – jų paskirtis – maitinti, prausti bei dezinfekuoti odą.

♥ gelio kaukių dėka išnyksta smulkios raukšlės, oda tampa stangri ir elastinga, bei taip yra vėsinama oda. Šios kaukės drėkina bei ramina;

♥ kreminės kaukės dažniausiai odą šildo, skatina kraujo apykaitą, maitina ir regeneruoja. Galima naudoti kaip makiažio pagrindą;

 taip pat prie kaukių yra išskiriamos ir dvigubos kaukės. Jos – kremo ir gelio junginys, kuris drėkina ir truputį pariebina odą. Taip pat pašalina odos traukimo pajūtį, atkuria veido, kaklo ir krūtinės odos drėgmę;

♥ valomosios kaukės ištirpina ir pašalina riebalinių išskyrų perteklių, sutraukia išsiplėtusias poras, stangrina;

♥“Peel-off” kaukės pašalina suragėjusį epidermio ląsteles ir riebalinių išskyrų perteklių. Taip pat prie kaukių priskiriama ir pilingo kaukės, kurių paskirtis – valyti odą;

♥ putų kaukės greitai ir optimaliai aprūpina odą drėgme. Kaukės skirtos vartoti ryte, prieš atliekant makiažą, kad jis atrodytų gražiau. O štai vakare – odai atpalaiduoti ir pamaitinti.

STRAIPSNĮ PARENGĖ ESTETINĖS MEDICINOS SPECIALISTĖ LINA BLAŽĖ